Elmaradt vérzés

Kérdés:  Fogamzásgátló tablettát szedek. Csütörtökön vettem be az utolsó tablettát. Rendszerint másik héten, szerdán szokott megjönni a menstruációm. Most pedig már csütörtök van és még nem jött meg. Minden egyes tablettát bevettem, előfordult, hogy pár órás késéssel.
Lehetséges , hogy teherbe estem? Idáig még soha sem maradt ki egyszer sem a menstruációm.

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2015 ;20(júniusi)   InforMed

Válasz:  Ne idegeskedjen, semmi ok az aggodalomra!
A tabletta abbahagyása (= a hormon megvonása a méhnyálkahártyától) megvonásos vérzést okoz. Ez nem igazi havibaj, hanem egy teljesen felesleges műtermék, a hölgyek bolondítására. Ha összeveszik a barátjával és 10 nap után hagyja abba, akkor 10 nap után jelentkezik, változó, hány napra.
Az USA és Kanada hölgyei injekcióval védekeznek, ami mellett eleve nincs vérzés. Ha nagyon akar vérezni, magasabb hormontartalmú gyógyszert kell szednie. De hiányzik ez? Az orvostudomány szerint teljesen felesleges...
Tehát: folytassa a szedést, mintha mi sem történt volna.
Ha gondolja, menjen el vizsgálatra, hogy teljesen megnyugodjon, de szerintem ez a helyzet.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat.
Az én betegeim az injekciót szeretik nagyon, az nagyon kényelmes.
Ha megkeres, szívesen segítek, címem és telefonom a honlapomon található.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2015-07-17 22:26:00
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás

Web Design & Development Prowebshop