Fogamzásgátló és antibiotikum

Kérdés:  2 hónapja elkezdtem szedni a Dienielle fogamzásgátlót. Az első levél beszedése alatt szinte végig volt pecsételő vérzésem, viszont a 7 napos szünetben megjött. A második levél szedése alatt voltam együtt a párommal, viszont most a 7 napos szünet 5. napján tartok és még nem jött meg.
A múlt héten tüszős mandulagyulladásom volt és Aktil duo antibiotikumot szedtem, ekkor nem voltunk együtt a barátommal, hiszen tudom, hogy az antibiotikum semlegesítheti a fogamzásgátló hatását. Így viszont mi lehet az oka a késésnek? A fogamzásgátlót percre pontosan szedtem, nem értem mi lehet a probléma!
Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszát!

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2015 ;20(augusztusi)   InforMed

Válasz:  Semmi gond, folytassa a szedést, a következő szünetben majd megjön a vérzés. (Ami nem igazi havibaj, hanem egy orvosilag teljesen felesleges műtermék a hölgyek kívánságára. ☺)
A tabletta a szünetben is véd, nem zavarják az antibiotikumok.
Bővebb információért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu ) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2015-08-24 19:40:13
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás

Web Design & Development Prowebshop