Fogamzásgátló - menstruáció

Kérdés:  Ma lesz a 9. napja, hogy elkezdtem szedni a Mirabella fogamzásgátló tablettát, a menstruáció első napján. Korábban - évekkel ezelőtt - Lindynettét szedtem, azonban ott nem tapasztaltam a következőket. A menstruációm (egyelőre) nem múlik, bár szedés előtt 5 napnál tovább nem tartott soha. Most nem túl erős, barnásabb és jóval enyhébb, viszont napok óta ilyen.
Lehetséges, hogy a fogamzásgátló miatt van? Ez ilyenkor normális?

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2015 ;20(szeptemberi)   InforMed

Válasz:  Nem kell megijednie, ez ártalmatlan. Ha elmegy orvoshoz, kap egy kiegészítő gyógyszert és megszűnik. Ez az első 3 hónapban előfordulhat, a hatást nem zavarja.
Bővebb magyarázatért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat.
Ha megkeres, szívesen segítek.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2015-09-11 18:50:39
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás

Web Design & Development Prowebshop