Fogamzásgátló injekció

Kérdés:  26 éves vagyok, április 22-én a menstruációm kezdetének 1. napján beadattam háziorvosommal a Depo-Provera fogamzásgátló injekciót. Korábban még nem használtam. A beadási utáni 3-4 napban nagyon minimális vérzésem volt (barna színű), de azóta folyamatosan menstruálok. A vérzésem közepes erősségű.
Mire számíthatok? 3 hónapig is tarthat ez az állapot, amíg az injekció ki nem ürül a szervezetemből? Mi okozhatja ezt? Van valami megoldás, amivel véget vethetek a vérzésnek? Eddig mindig rendszeres volt a menzeszem (7 napos).

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2016 ;21(májusi)   InforMed

Válasz:  Az első 6 hónapban ez előfordul, van rá biztos kezelés, feleslegesen vérzik. A háziorvos nem nőgyógyász, keressen fel nőgyógyászt. Én több, mint 20 éve adom a betegeimnek az injekciót. Nagyon bevált, nagyon kényelmes, imádják. 50 éves korig adható. (A többi csak 40 éves korig.)
Olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat.
Ha megkeres, szívesen segítek.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2016-05-24 00:34:41
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
hirdetés