Belara fogamzásgátló

Kérdés:  29 éves vagyok, 7 éve szedek fogamzásgátló tablettát, 1,5 évig szedtem Minervát, amit követett egy féléves szünet, majd Belarát kezdtem el szedni. A bőröm erősen pattanásos volt, emiatt kaptam mindkét gyógyszert, a fogamzásgátlási hatása mellett.
Különösebb problémát nem tapasztaltam az erős fejfájáson kívül, de ez korábban is fennállt, így nem biztos, hogy a gyógyszer mellékhatása.
Olvastam viszont az oldalán, hogy a Belarát erős szőrösödésre szokták felírni, és csupán fogamzásgátlóként szedni tilos.
Esetemben érdemes lenne abbahagyni a gyógyszert és váltani más típusúra? Magas hormonhatása miatt hosszú távon lehet káros hatása? Az orvosom azt mondta, nyugodtan szedhetem bármeddig. Gyermekem még nincs, de később majd szeretnék.
Válaszát előre is köszönöm!

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2016 ;21(áprilisi)   InforMed

Válasz:  Az a kérdés, ha nem Belarát szed, akkor visszajön-e a szőrösödés?
Meg kellene próbálni.
Még valami, ha Ön hormonzavarokkal küzd, elképzelhető, hogy nehezebben jön össze a baba.
Javaslom, - ha van megfelelő apajelöltje - mielőbb szüljön!
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél az előkészületről, az élet csodáiról és tablettáról írottakat.
Nézze meg a videókat. (Baba videók, táncoló ikerbabák.)
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2016-05-24 01:29:14
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
hirdetés