1 napos vérzés - Lehet baj?

Kérdés:  1 napig volt épphogy csak mutatóban vérzésem. 10 éve szedek fogamzásgátlót. Nagyon stresszes 2 hónapon vagyok túl. Nem maradt ki tabletta és a szünet előtti héten volt némi vérzés. Holnap kezdeném a következő levél gyógyszert. Mi lehet a gond? Én a stressznek tudom be.
Válaszát előre is köszönöm!

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2016 ;21(áprilisi)   InforMed

Válasz:  A tabletta abbahagyása (=a hormon megvonása a méhnyálkahártyától) megvonásos vérzést okoz. Ez nem igazi havibaj, hanem egy teljesen felesleges műtermék, a hölgyek bolondítására. Ha összeveszik a barátjával és 10 nap után hagyja abba, akkor 10 nap után jelentkezik, változó, hány napra.
Elmehet vizsgálatra, de szerintem a következő szünetben majd megjön. De ismétlem: ez egy műtermék, semmi köze a védő hatáshoz. Szerintem nincs gond.
Az USA és Kanada hölgyei injekcióval védekeznek, ami mellett eleve nincs vérzés.
Ha nagyon akar vérezni, magasabb hormontartalmú gyógyszert kell szednie. De hiányzik ez? Az orvostudomány szerint teljesen felesleges...
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat. Az én betegeim az injekciót szeretik nagyon, az nagyon kényelmes.
Ha megkeres, szívesen segítek, címem és telefonom a honlapomon található.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2016-05-24 01:29:14
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás

Web Design & Development Prowebshop