Gyógyszer hatása vagy félrekezelés?

Kérdés:  Fehéres-sárgás folyásom van, a párom péniszén pedig piros kis pöttyök jelentek meg a szeretkezés utáni napon.
Elmentem nőgyógyászhoz és a következő gyógyszereket írta fel: Gynazol hüvelykrém és Dermyc kapszula. Az orvos azt mondta, hogy ez tampon okozta fertőzés. Az első kapszulát bevettem, valamit este a krémet is használtam a leírás szerint. Másnap viszont krémes jellegű folyásom volt, és meglátásom szerint volt egy kisebb vérzésem. Fürdésnél "megvizsgáltam" a hüvelyem és belül fehér, sűrű krémes. Ez lehet a gyógyszer hatása/melléhatása, vagy lehet félrekezeltek? Most kicsit kétségbeestem.
Köszönöm válaszát!

| hüvelygyulladás, hüvelyfolyás, hüvelyfájdalom, hüvelyfertőzés, hüvelykúp, tampon, hüvelykúp
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2016 ;21(júniusi)   InforMed

Válasz:  Arra nem gondolt, hogy a hüvelykrém folyik ki Önből? Mert ezt tapasztalta.
Ami a vérzést illeti, amiatt viszont menjen el vizsgálatra. Rákszűrésen mikor volt?
A tampont illetően, attól óva intem, minden tamponozó nőnél előbb-utóbb fellép a fertőzés.
A részletekért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a folyásról írottakat.
Ha megkeres, szívesen segítek.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Hüvely és a külső nemi szervek gyulladása rovatban olvashatók.

2016-07-19 11:43:14
| hüvelygyulladás, hüvelyfolyás, hüvelyfájdalom, hüvelyfertőzés, hüvelykúp, tampon