Barnázás

Kérdés:  17 éves vagyok. A menstruációmnak augusztus végén kellett volna megjönnie, ahogy én számoltam ki, de mivel nekem még nem állt be rendesen a ciklus, ezért ugye kiszámíthatatlan.
Tegnap vettem észre, hogy úgymond barnázok, mivel barna színű váladék távozik kevés mennyiségben a hüvelyemből, de ma már jött vér is egy kevés.
Ön szerint mi ez? Mi lehet az oka? Terhes vagyok?
Aggódok és félek egy kicsit!

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2016 ;21(augusztusi)   InforMed

Válasz:  Több ok is lehet. Valószínűleg hormonzavara van. (Ebben a korban ez gyakori.)
Nem valószínű, hogy terhes lenne. De miért nem szed tablettát? Miért kockáztatja a gyakran meddőséget okozó abortuszt? Nem fél, hogy nem lesz babája? Miért a barátra bízza a védekezést, neki semmi baja sem lesz! Ön kockáztat, Önnek kell védekeznie!
Ha nem rendeződik, vagy elhúzódó lenne, menjen el orvoshoz, és javaslom, mielőbb írasson tablettát!
Olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat.
Ha megkeres, szívesen segítek.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2016-08-24 23:25:58
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás