Pecsételés fogamzásgátló 8. napja környékén

Kérdés:  13 éve szedem a Triodena fogamzásgátló tablettát. Eddig nem volt semmi probléma, azonban az elmúlt 3-4 hónapban a fogamzásgátlós napok alatt, kb. a 8. nap környékén 1-2 napos barnás pecsételő vérzésem van, ami aztán magától elmúlik. Egyéb problémám nincs, nem fáj semmi. 39 éves vagyok.
Tudna nekem tanácsot adni, hogy ez mitől lehet?

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2017 ;22(februári)   InforMed

Válasz:  A tabletta melletti gyógyszermegvonásos vérzés nem havibaj. A tabletta abbahagyására (=hormonszint esés) jelentkezik. Mindig azonos időben szedi a tablettát? Nem felejti el?
40 felett tilos a tabletta szedése, csak az injekció vagy a spirál lehetséges.
Beszéljen orvossal!
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu ) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló injekcióról írottakat.
Nézze meg a videókat. (Táncoló ikerbabák.)
Én az injekcióra való áttérést javaslom.
Ha megkeres, szívesen segítek, címem és telefonom a honlapomon található.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2017-02-24 05:57:08
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
hirdetés