Vérzés tablettaszedés alatt

Kérdés:  Évek óta szedem a Novynette tablettát probléma nélkül. Felfáztam nem rég és Ciprofloxacin nevű antibiotikumot kaptam rá, 5 napig szedtem. A 6. nap reggel (amikor a fogamzásgátló 12-13. szeménél tartottam áttöréses vérzés jelentkezett, viszonylag erősnek mondanám, másnapra gyengült majd harmadnap megint erősebb lett - ez a mai nap). Előtte 1-2 nappal nagyon intenzív stressz ért.
Ezek miatt lehet a vérzés, vagy más oka lehet, menjek el orvoshoz?Ez az antibiotikum lehetett hatással a fogamzásgátlóra? (Aki felírta azt mondta,nem probléma a 2 gyógyszer együtt - háziorvos.)
Köszönöm!

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2017 ;22(márciusi)   InforMed

Válasz:  Az antibiotikum nem zavarja a tablettáját. Ön biztonságban van.
Ha a vérzés 5 napnál tovább tart menjen el vizsgálatra.
Javaslom, olvassa el honlapomon (www.drpetrocziistvan.hu/index.html) a fogamzásgátló tablettáról írottakat. (Ha a címre kattint, megnyílik.)
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2017-04-04 02:55:43
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
hirdetés