Yadine

Kérdés:  34 éves vagyok, 14 éve szedek fogamzásgátlót, de 7 éve Yadine-t. Most is, és az előző megvonásos vérzésemnél is úgy nézett ki a dolog, hogy szerdán megjött, és a következő hét csütörtökön (már a gyógyszer 6. szeménél járva) barnás folyásom volt kb. két napig.
Ez mitől lehet? Lehet, hogy nem hat a gyógyszer már rendesen?
Ha figyelem, akkor nyomásérzésem van a petefészkemben, de ez független, ha megvan, ha nincs. Novemberbe megyek orvoshoz, akkor kérek ultrahangvizsgálatot és rákszűrést is, mert megmondom őszintén 5 éve nem voltam. Viszont szeretném megkérdezni Önt, hogy mi lehet a gond?
Válaszát előre is nagyon köszönöm!

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2017 ;22(októberi)   InforMed

Válasz:  A tabletta mellett nincs havibaj, hanem egy gyógyszermegvonásos vérzés, ami egész más. A barnás folyások előfordulnak. Az injekció mellett –akár az igazi terhességnél- egyáltalán nincs vérzés. Az én betegeim ezért nagyon szeretik.
A citológiát ettől függetlenül nagyon ajánlom, az a hosszú élet titka…☺
Javaslom, olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a tablettáról és az injekcióról írottakat.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2017-11-05 23:15:17
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
hirdetés