Barna folyás

Kérdés:  25 éves nő vagyok. 4,5 éve szedem az Altforelle nevű fogamzásgátlót. Eddig semmi problémám nem volt vele viszont az utóbbi 3 hónapban a menstruációm megléte előtti egy hétben, esetenként középidőben már barnás folyásom van. A gyógyszert mindig előírásszerűen, azonos időpontban szedem. Egyéb gyógyszereket nem szedek.
Mitől lehet a barnázás? Utalhat esetleg valamilyen elváltozásra?
Válaszát előre is köszönöm!

| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2018 ;23(májusi)   InforMed

Válasz:  A tabletta mellett nincs menstruáció! Amit tapasztal, az a tabletta kihagyása (=hormonszintesés) miatti megvonásos vérzés. (=Egy műtermék.)
Ennek a milyensége teljesen mindegy. Az injekció mellett ez teljesen ki is marad. Az USÁ-ban és Kanadában ezért azt használják, élvezve a vérzés miatti kényelmetlenségek elmaradását.
Szerintem ne törődjön vele, nincs orvosi jelentősége.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat. Mindent meg fog érteni!
Ha megkeres, szívesen segítek.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás rovatban olvashatók.

2018-05-19 02:23:51
| fogamzásgátló, fogamzásgátlás
hirdetés