Fogamzásgátló szedése alatti menstruáció

Kérdés:  Jó napot! 45 éves vagyok. Eddig spirállal védekeztem. Miután levetettem fogamzásgátlótablettát kezdtem el szedni. (FEMILAR) az első szemet a menstruáció 5. napján kezdetem el. A 21 nap után az 1 hetes szünetben nem volt menstruációm. Az új levél elkezdése utáni 2. nap megjött a vérzésem, ami már10. napja tart. Rendes menstruációs vérzés. Olyan mint a rendes vérzés, nem sok, nem darabos. Nincs semmi rendellenes tünetem. Fogamzásgátló szedése előtt kb. 7-10 napig volt vérzésem. Vizsgálatkor találtak 1db kb. 1,5cm miómát és pár darab kicsit. Kérdésem, hogy ez normális? Mikor kezdjem el szedni a következő levél fogamzásgátlót?

| menopauza, meddőség
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2018 ;23(novemberi)   InforMed

Válasz:  Ön gondolom külföldön él, mert nálunk ilyen a tabletta nem kapható.-De mindegy, mert 40 ÉVES KOR FELETT TILOS TABLETTÁT SZEDNI TROMBÓZISVESZÉLY-MIATT!-(Tankönyv).
Meg kellene nézni, hogy van-e egyáltalán peteérése.
Valószínű inkább klimaxos vérzészavarról van szó, azt kellene kezelni.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a menopauzáról írottakat. Olvassa el cikkeimet is!
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

2018-11-10 05:08:20
| menopauza, meddőség