Fogamzásgátló, menstruációs zavar

Kérdés:  Tisztelt Doktor Úr! Az alábbi kérdéssel/kérdésekkel fordulnék Önhöz! 30 éves vagyok, tavaly nyár óta szedem a Jangee fogamzásgátló tablettát, nem volt vele problémám. Az év eddigi szakaszáig elég sok stressz volt az életemben, február hónapban gyomor problémáim és emésztési problémáim is voltak. A fogamzásgátló tablettát szedtem folyamatosan, azonban az utolsó 3. tabletta előtt barnás folyásom volt 1 napig, majd rendes vérzésem volt, a tablettákat ettől függetlenül rendesen bevettem (orvosom is megerősített ebben, hogy szedjem be, mintha mi sem történt volna, aztán a 7 nap szünet jöjjön). A vérzés elmúlt 4-5 nap után, a 7 napos szünet alatt. Ebben az időszakban (tablettamentes napon) szeretkeztem párommal. A következő adag szedéséig, pedig van még 3 napom. Kellett volna egyéb kiegészítő módszerrel védekeznünk, vagy így a vérzés zavarral is védelmet nyújt a fogamzásgátló tabletta? Lehetséges a terhesség? Nagyon köszönöm a válaszát!

| fogamzásgátló
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2019 ;25(márciusi)   InforMed

Válasz:  A tabletta a 7 napos szünet alatt is véd, Önnek nincs félnivalója!
Üdvözlettel:
Petróczi dr.

2019-03-12 04:55:28
| fogamzásgátló

Web Design & Development Prowebshop