Fogamzásgátló

Kérdés:  Tisztelt Doktor Úr! A menstruációm első napján elkezdtem szedni a Belara fogamzásgátlót. Majd mikor elmúlt a vérzésem, 1 hét után újra volt köztes vérzésem majd egy hétig. Ez lehet az ovuláció időszaka, illetve a mellékhatás is? És sajnos ott a ciklusom 16. napján abbahagytam a fogamzásgátlót, mert megijedtem a köztes vérzéstől. Tudom, hogy nem így kellett volna, így lehet, hogy megszakítottam a következő menstruációmat azzal, hogy nem szedtem végig a hónapot? Illetve lehet e a gyógyszer letétele miatt a ciklus alatt újbóli termékeny időszak és esetleg peteérés? Vagy az már csak a következő ciklusban lehetséges? Előre is köszönöm!

| fogamzásgátló injekció
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2021 ;27(október)   InforMed

Válasz:  Nagy csacskaság volt abbahagyni! Egy cipőt is meg kell szokni, s sokszor ugyanúgy egy gyógyszert is. Vissza kellett volna mennie az orvoshoz és addig tovább szedni!-Most menjen ismét orvoshoz és beszélje meg a teendőket. 3 hónap általában a megszokás…… Most kérdés, mikor jön meg a havibaja. A szex csak gumival és nagyon óvatosan. Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat.-Üdvözlettel: dr. Petróczi István

2021-10-10 13:36:10
| fogamzásgátló injekció
hirdetés
hírdetés

Web Design & Development Prowebshop