Fogamzásgátló probléma

Kérdés:  Tisztelt Doktor úr! 27 éves vagyok. Nőgyógyászom rendszertelen menstruáció és erős menstruációs görcsök miatt felírta nekem a Lorell nevű fogamzásgátlót, azonban semmilyen tájékoztatást nem kaptam a szedéséről, ezelőtt pedig nem szedtem fogamzásgátlót. Kiváltás után a szakgyógyszerész tanácsára még aznap bevettem az első szemet, azonban a menstruációm 3 nappal azelőtt múlt el. Elolvastam a betegtájékoztatót, amiben az állt, hogy a menstruáció első napján kell elkezdeni szedni a tablettát. Nem gondolva, hogy egy szemtől bármi probléma lehet, abbahagytam a szedését ezután az egy szem után. 5 nappal később rendkívül erős vérzés jelentkezett nálam, pedig nekem alapból nagyon erős vérzés szokott jelentkezni, de ez ahhoz sem volt hasonlítható. Felkerestem a nőgyógyászom, aki azt javasolta, hogy kezdjem el újból szedni, de végig a 21 napot. Amint bevettem a tablettát 3 órára rá teljesen elmúlt a vérzés, viszont azóta nagyon görcsöl a hasam. Ez normálisnak számít vagy mit tehetek ebben az esetben, hogy minden rendben menjen? Köszönöm!

| fogamzásgátló
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2020 ;26(május)   InforMed

Válasz:  A tabletta szedéséről segítségként és bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat. A tablettát szedje tovább, majd tartson 7 nap szünetet. Utána kezdje újra a szedést. Mindig este, azonos időben vegye be. Üdvözlettel: dr. Petróczi István

2020-05-27 17:59:14
| fogamzásgátló
hirdetés
hírdetés
data-full-width-responsive="true">
hírdetés

Web Design & Development Prowebshop