Fogamzásgátló szedése után menstruáció

Kérdés:  Tisztelt doktor Úr! Az orvosom tanácsára közösülés után 5 szem fogamzásgátló tablettát kellett bevennem. Csakhogy most nem jött meg időben a vérzésem. Okozhatja a nagy dózisú hormon a vérzés késését? Már kétszer 5 tbl. vettem be 1-1 héten

|
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2020 ;26(február)   InforMed

Válasz:  Ez a fajta védekezés sajnos nem megbízható. (Egyébként ezt nem így szokás csinálni, hanem egy külön erre készült tablettát kell bevenni.) 5-10 nap késés után menjen el vizsgálatra. De: miért nem szed rendszeresen normál tablettát? Az biztos védelmet jelent! Most Ön veszélyben van! Önnél lehet a nem kívánt terhesség miatt abortusz, ami 30% szövődménnyel jár. (Pl. méhsérülés miatti méheltávolítás) Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat. Üdvözlettel: dr. Petróczi István

2020-02-14 09:52:06
| fogamzásgátló

Web Design & Development Prowebshop