HPV - Rózsaszín folyás

Kérdés:  Jó napot kivanok! 28 éves vagyok, van egy 3 éves, ill. egy 1 éves gyerekem. Mindkettő csaszaros. Szokásos éves kontrollon, 5 hete diagnosztizáltak enyhe LSIL-t nálam amit a HPV-51 törzs okoz. Emellett jelen van Streptococcus B is, amelyet a terhesseg alatt vettek észre. A HPV fertőzésre Sinopolt, Isoprinosinet és Cervugid kupot irtak fel. 22 napja lettem beteg utoljára és 1 hete használtam el a kupokat. Az esti együttlét során enyhe fájdalmat éreztem, másnapra pedig rozsaszines-Veres folyasom volt, ami csak wc papíron jelentkezett, néha elénk piros színűre váltott. Azt szeretném kérdezni, hogy ez jelentheti-e, hogy a fertőzés súlyosbodott, vagy éppen ellenkezőleg? Emellett meg észre vettem hogy kétnaponta duzzadtak meg a mirigyek a hónaljamban és múlnak el, amióta a kezelést folytatom. Az lehet problémára utaló jel? Esetleg rák? Köszönöm előre is válaszát

| folyás, HPV
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2021 ;27(június)   InforMed

Válasz:  Ön gondolom Erdélyből ír, mert a háromból két gyógyszer nálunk nem kapható. A kúp hatóanyagai nagyon hatásosak. A vérezgetés lehet hormonzavar is. Gondolom a párját is kezelték, mert úgy kell. Az Isoprinosine-t több hétig kell szedni (3x2). Szerintem, ha 4-5 napnál tovább vérzik, keresse fel orvosát. A hónaljának semmi köze a fertőzéshez. Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a folyásról és a HPV-ről írottakat. Üdvözlettel: dr. Petróczi István

2021-06-07 11:46:10
| HPV, folyás
hirdetés
hírdetés
data-full-width-responsive="true">

Web Design & Development Prowebshop