Lábzsibbadás fogamzásgátlótól?

Kérdés:  Tisztelt Doktor Úr! 27 éves vagyok, a Yadine fogamzásgátló második levelének az elején tartok. Mostanában időnként enyhe lábzsibbadást tapasztalok mindkét lábamban, és kicsit aggódom, hogy a tabletta okozza, és biztonságos-e szednem. Nem fordult elő trombózis a családomban, de a biztonság kedvéért múlt héten csináltattam egy Leyden vizsgálatot, azonban annak csak 2 hét múlva lesz eredménye. Korábban szedtem már fogamzásgátló tablettát 3 éven keresztül (Symiciát, Milligestet, Marvelont [egy idő után mindegyik mellett pecsételő vérzést tapasztaltam, ezért váltottam többször, és végül hagytam abba], de ezek mellett lábzsibbadást nem tapasztaltam. Ön szerint biztonságos szednem tovább a tablettát? Köszönettel,

| lábzsibbadás, fogamzásgátló injekció
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2020 ;26(szeptember)   InforMed

Válasz:  Ezekben minimális mennyiségű hormon van, sok-sok millió nő szedi őket trombózis nélkül. Annak veszélye inkább 40 felett nő meg, akkortól nem ajánlottak, és csak az injekció adható. Ha fél, a Leyden eredménytől függetlenül az injekciót ajánlom. Az adható. Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat. Nem lenne kényelmesebb a 3 havonta adandó injekció? Üdvözlettel: dr. Petróczi István

2020-09-21 16:59:42
| fogamzásgátló injekció, lábzsibbadás
hirdetés
hírdetés
data-full-width-responsive="true">
hírdetés

Web Design & Development Prowebshop