Megvonásos vérzés

Kérdés:  Tisztelt Dr. Úr! 3 hónapja szedem az Altforalle fogamzásgátló tablettát. Most kezdtem a 4. Levéllel. Mindig esze 7 kor veszem be. A gyógyszer előtt rendszertelen volt a vérzésem. Az első levél szedése úgy alakult, hogy a tájékoztató szerint az első napon kell az első szemet bevenni. Szerdán elkezdődött, vagyis azt hittem, de csak ilyen nyálkás véres folyás szerű volt, ami egyszer volt, egyszer nem csak akkor, amikor wc re mentem, a betéten semmi sem volt, így nem vettem be a gyógyszert. Aztán másnap semmi nem volt, aztán megint. Végül vasárnap indult meg. Így akkor vettem be az első szemet. A 7 nap szünetben a 4. napon jött a megvonásos vérzés, ami 2 napig tartott sokkal kevesebb volt a mennyisége. Viszont azóta mindig szombaton jön meg, de vasárnap már be kell vennem az új gyógyszert. Gyógyszer mellett 4 napig tart a vérzés. Férjemmel védekezünk, mert nem tudom, jó-e ez így véd-e a gyógyszer? Normális ez így? Rákszűrés 2019. 08. -hónapban volt jó lett. Köszönöm szépen a választ. Szép napot kívánok!

|
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2020 ;26(január)   InforMed

Válasz:  A tabletta mellett nem igazi havibaj, hanem csak egy művérzés van, amit a tabletta kihagyása miatti hormonszintesés okoz. A gyógyszer nagyon megbízható, nem kell félnie. Tesó mikor lesz? Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat. Üdvözlettel: dr. Petróczi István

2020-01-14 11:51:23
| fogamzásgátló

Web Design & Development Prowebshop