Trisequens kérdés ismét

Kérdés:  Tisztelt Doktor Úr! Nagyon sok cikket, választ elolvastam már Öntől, ezért ismét tanácsot kérnék. A 4. tárcsa Trisequens tablettát szedem. Amíg az ösztrogén tartalmú tablettákat szedem jelentősen javult már a hangulatom, és az általános közérzetem is. Azonban mikor következik a 10 db progeszteron, majd a 6 db piros színű tabletta, ott ismét kezdődnek felerősödni a pszichés problémáim (ezt a háziorvos Frontin 0,25 mg tablettával ellensúlyozza), ízületi fájdalmaim, illetve éjszakánként 1-2 alkalommal heves szívdobogásra ébredek. A 3. szem piros tablettánál óramű pontossággal jelentkezik a vérzés, 4 napig tart. Olvastam, volt, akinek azt tanácsolta, hogy valamivel ki kellene egészíteni a hormonpótlást, de konkrét dolgot nem találtam erre. Természetesen szedem továbbra is a Trisequens-t, hiszen ahogy olvastam minimum 6 hónap, mire beáll a szervezetben a hormon egyensúly. Az lenne a kérdésem, hogy várjam-e meg a 6 hónapos kúra végét, vagy már most jelezzem a változókori ambulancián a doktor úrnak, hogy ilyen panaszaim vannak? Ön mivel szokta ezeket a tablettákat kiegészíteni az ilyen ingadozások elkerülése érdekében?

| hangulatváltozás, fogamzásgátló
| : Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2021 ;27(szeptember)   InforMed

Válasz:  Ön tévedésben van! Végig kapja a tüszőhormont (ösztrogént)! A kék és fehér tablettákban többet, a pirosban kevesebbet.-Sárgatest hormon csak a fehérben van. Panaszai nem hiszem, hogy ezzel lennének összefüggésben, valami más ok van a háttérben. Sok ember érzékeny az időváltozásra. Nem erről van szó? Jobbulást: Petróczi dr.

2021-09-13 12:02:41
| fogamzásgátló, hangulatváltozás
hirdetés
hírdetés
data-full-width-responsive="true">

Web Design & Development Prowebshop