Vérzéskimaradás

Kérdés:  Üdvözlöm, 30 éves vagyok, kb. 10 évig szedtem Diane-t, tavaly a nőgyógyász javaslatára áttértem a Dienille-re. Főleg hormonzavar miatt szedem, nem élek rendszeres szexuális életet. Novemberben kezdtem el szedni a Dienille-t, először megszokott erősségű, de csak 1-2 napig tartó vérzésem volt. Az utána következő hónapban már csak egy napos, gyenge vérzés, azóta (kb. idén január) pedig nem menstruálok. A tablettát rendeltetésszerűen szedem és terhes sem vagyok. Mi lehet ennek az oka? A Diane szedésekor rendesen menstruáltam. Előre is köszönöm a választ,

|
| Petróczi, I.; Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2019 ;25(október)   InforMed

Válasz:  Nem írja életkorát. Kellene egy vizsgálat, de tudnia kell, hogy a tabletták mellett nem havibaj van, hanem egy, a megszokottnál kevesebb, megvonásos vérzés, a szünet alatti hormonszint esés miatt. Ennek semmi jelentősége. Az USÁ-ban kedvenc injekció mellett például egyáltalán nincs ilyen megvonásos vérzés. Az ottani nők ezt a szabadságot élvezik, azt mondják: akkor kell a vérzés, majd ha szülni akarnak.-Nincs igazuk? Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat. Üdvözlettel: dr. Petróczi István

2019-10-19 16:42:51
| fogamzásgátló

Web Design & Development Prowebshop