Cerucal lehetséges mellékhatásai

Kérdés:  A kisfiam 3 éves múlt. Lassan 1 hónapja már, hogy szedi a Cerucal tablettát. Napi 2×1/4-et. 2 hete kezdett furán viselkedni.
Először csak szemrángás, sűrű pislogás volt a jellemző, majd pár nap elteltével az ujjait kezdte morzsolgatni. Most már a váll- és a fej-nyakmozgása/rángása a jellemző.
Először tikkre gondoltam, de hallottam lehetséges mellékhatásnak a gyógyszer szedését is. Mire gondoljak?
Köszönöm!

| gyógyszer, gyógyszermellékhatás
| Sebő, Zs.; Az Orvos válaszol - Dr. Sebő Zsuzsa 2017 ;22(novemberi)   InforMed

Válasz:  Kedves Kérdező. A Cerucal mellékhatásainál leírják az akaratlan izommozgásokat, mint mellékhatást, és azt is, hogy ebben az esetben haladéktalanul abba kell hagyni a gyógyszer szedését és a kezelőorvossal konzultálni. Üdvözlettel dr. Sebő Zsuzsanna

Kapcsolódó cikkek a Gyógyszer a családban rovatban olvashatók.

2017-11-23 04:38:12
| gyógyszer, gyógyszermellékhatás

Web Design & Development Prowebshop