Hepatitis?

Kérdés:  Enyhén magas vérnyomásra (130-140/ 80) szedek napi fél Nebivololt és fél Arbartamot. Az Arbartamot két hónapja szedem. Január elején epés tüneteim voltak (hányinger, hasmenés, máj környéki tompa nyomás, fájdalom). Diétázom már 3 hete, de ez az enyhe fájdalom nem szűnik. A gasztroenterológus elküldött hasi UH-ra, negatív. Az Arbartam mellékhatásai közt felsorolják a hepatitis lehetőségét is. Hogyan lehet megállapítani, hogy valóban erről van szó, ill. hogyan kezelhető?
Válaszát köszönöm!

| gyógyszer, mellékhatás, hepatitisz
| Szendei, K.; Az Orvos válaszol - Dr. Szendei Katalin 2010 ;15(februári)   InforMed

Válasz:  A májenzimek vérvizsgálatával lehet eldönteni, hogy van-e májkárosodása. Ezután érdemes csak azon gondolkodni, hogy ez egy májat is érintő vírusfertőzés következménye vagy esetleg gyógyszer mellékhatás-e. Ha az utóbbira terelődik a gyanú, akkor a terápia a gyógyszer elhagyása. A máj könnyen regenerálódik. Egyébként is valószínűleg esetében a nebivolol szedése bőven elegendő.

Kapcsolódó cikkek a Májgyulladás rovatban olvashatók.

2010-02-08 22:45:42
| gyógyszer, mellékhatás, hepatitisz