Magas vérnyomás, 65 éves nő

Kérdés:  Évek óta szedek magas vérnyomásra gyógyszert. Sajnos az utóbbi időben gyakran előfordul, hogy este ennek ellenére felmegy 150/85-162/92-re, pulzusom 51-53. Úgy veszem észre a megemelkedett vérnyomást, hogy ég az arcom, időnként szédülök. Általában ilyenkor lefekszem és így pár percen belül normalizálódik a vérnyomásom. Ez a helyzet nyugtalanít, mert félek, hogy komolyabb következménye is lehet ennek az ingadozásnak.
Jelenleg Betaloc Zok 50 mg (este 1 db), Adexor 35, Micardis Plus 40, Vasilip 20 gyógyszereket szedem - másfajta gyógyszert nem szedek, csupán Q10-et még.
Mitévő legyek, kell plusz vérnyomáscsökkentőt beiktatni?
Tanácsát előre is köszönöm!

| magas vérnyomás, gyógyszer
| Szendei, K.; Az Orvos válaszol - Dr. Szendei Katalin 2010 ;15(márciusi)   InforMed

Válasz:  Először is a Betaloc-ot reggel venném, (de csak felet, az alacsony pulzusszám miatt), este pedig kiegészíteném például Tenaxummal. Beszéljen erről háziorvosával.

Kapcsolódó cikkek a Magasvérnyomás-betegség rovatban olvashatók.

2010-04-10 23:49:22
| magas vérnyomás, gyógyszer

Web Design & Development Prowebshop