Bordaív alatti fájdalom

Kérdés:  Három hete magas lázzal járó torokgyulladásom volt, melyre erős antibiotikumot és Calcimusc injekciót kaptam (teában fogyasztva). Egy hét múlva észleltem a jobb bordaív alatti fájdalmat, ami a test első és oldalsó részén fáj, állandó tompa fájdalomként.
Tulajdonképpen olyan, mintha belülről nyomná valami az alsó bordát. Hátamba nem sugárzik ki. Gyerekkoromban volt hepatitisem. Mitől lehet ez a fájdalom, lehet az, hogy a gyógyszer miatt fáj a májam? Gyógyszerszedéskor mindig is volt apróbb gyomorpanaszom a hepatitis óta.

| májbetegség, vizsgálat
| Szendei, K.; Az Orvos válaszol - Dr. Szendei Katalin 2010 ;15(áprilisi)   InforMed

Válasz:  Elképzelhető, hogy valamelyik gyógyszer "piszkálta meg" a máját, de az is lehet, hogy maga a betegséget okozó fertőzés. Ha nem szűnik, célszerű megnézni a májenzimjeit, és ha valóban valamelyik gyógyszer okozott bajt, azt a jövőben célszerű kerülni.

Kapcsolódó cikkek a Máj, epe és hasnyálmirigy betegségek rovatban olvashatók.

2010-05-06 02:18:20
| májbetegség, vizsgálat
hirdetés
hírdetés
data-full-width-responsive="true">
hírdetés

Web Design & Development Prowebshop