Hasmenés - Mitől?

Kérdés:  Tavaly szültem, a terhesség alatt és szülés után is antibiotikumot kellett szednem. Rá fél évre kezdődött, hogy néha hasmenésem volt (csak egyszer egy nap és mindig evés után 1 órával).
Múlt héten szintén be kellett vennem egy antibiotikumot, és azóta többször is volt hasmenésem (szintén mindig evés után). Lehetséges, hogy az antibiotikum okozza ezt? Hogyan lehetne ezt kideríteni?

| hasmenés
| Szendei, K.; Az Orvos válaszol - Dr. Szendei Katalin 2010 ;15(augusztusi)   InforMed

Válasz:  Biztosan érzékenyebb (irritábilisabb) a bélrendszere, és amennyiben valamilyen széles spektrumú antibiotikum szedésére szorul, a bélflóra egyensúlyának megbomlása hasmenés kialakulásához vezethet, de valamilyen étellel szemben is túlérzékeny lehet. Amennyiben a hasmenés diétára nem szűnik, fogyás, hiányállapotok kialakulásához vezet (nem szívódnak fel bizonyos vitaminok, vas, stb.), keressen fel gastroenterológust.

Kapcsolódó cikkek a Hasmenés, székrekedés rovatban olvashatók.

2010-08-25 17:53:51
| hasmenés
data-full-width-responsive="true">

Web Design & Development Prowebshop