Magas a májfunkció

Kérdés:  18 éve nőgyógyászatilag műtöttek, utána kemoterápiás kezelésen estem át, ami utóhatást is okozott - hasmenés, gyomorpanaszok. Az utóbbi 1 év alatt jobban fáj a gyomrom, a májam, most az Esencial forte, amit szedek és diétázom.
Más gyógyszert szedhetek?

| méregtelenítés, diéta, máj
| Szendei, K.; Az Orvos válaszol - Dr. Szendei Katalin 2012 ;17(februári)   InforMed

Válasz:  Ha májenzimjei emelkedettek, akkor ennek okát lehetőség szerint keresni kell, például nem szedett-e májkárosító gyógyszert, nincs-e krónikus májgyulladása stb.? Ha az emelkedés mértéke csekély, nincs teendő, és az említett gyógytermék szedése is értelmetlen. A máj regenerációs képessége óriási, és ha megszünteti a károsító okot, akkor magától gyorsan regenerálódik.

Kapcsolódó cikkek a Természetgyógyászati-wellness módszerek rovatban olvashatók.

2012-03-04 09:01:44
| méregtelenítés, diéta, máj