Dalacin után hasmenés

Kérdés:  1-1,5 hónapja a fogorvosom felírta nekem a Dalacin nevű antibiotikumot, amelynek szedését 5-6 nap múltán abbahagytam, miután megszűntek a tüneteim (foggyulladás). Ezt követően kb. 2-3 napra rá erős hasmenés kezdődött, eleinte napi 5-6, utána napi 2-3 alkalommal, hasfájás kíséretében, néha vizesebb, néha nyákosabb formában és ez hetekig elhúzódott. Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy a Dalacin szedésével párhuzamosan nem szedtem probiotikumot, csak napokkal később kezdtem el szedni a Normaflore-t. A gyógyszer szedése óta eltelt 1,5 hónap, és még mindig előfordul a hasmenés.
Internetes fórumokon olvastam, hogy sok embernek okozott ilyen problémákat a Dalacin.
Mit tanácsol a Doktornő? Okozhatott a Dalacin esetleg bélgyulladást? Lázam nem volt.
Válaszát nagyon köszönöm!
Tisztelettel, egy 31 éves férfi

| gyógyszer, gyógyszermellékhatás
| Szendei, K.; Az Orvos válaszol - Dr. Szendei Katalin 2012 ;17(júliusi)   InforMed

Válasz:  Igen a Dalacin nagyon sok embernél okoz úgynevezett álhártyás bélgyulladást, amit a probiotikum szedése sem véd ki. Türelemmel várja ki a gyógyulást, és legközelebb felejtse el ezt a szert.

Kapcsolódó cikkek a Gyógyszer a családban rovatban olvashatók.

2012-08-21 04:51:08
| gyógyszer, gyógyszermellékhatás