Vizeletürülés – Prosztata panaszok?

Kérdés:  33 éves vagyok. 17 éves koromban szedtem (sajnos) dht tartalmú szteroidokat. 900 szemet (Dana, Winstrol, Naposim). Akkor nem volt semmilyen mellékhatás, potens voltam az elhagyásukat követően, és vagyok most is.
Viszont 2 éve érzem, hogy nem olyan sugárral ürül néha a vizelet, mint régebben, illetve éjszaka, minimum egyszer fel kell kelnem, pisilni. Egyéb panaszom nincs.
Prosztatarákot okozhat ennyi szem szteroid fiatalon történő beszedése, vagy azóta már regenerálódott a szervezetem? A családban nem volt ilyen beteg. Nagyon aggódom a múltbéli hülyeségeim miatt, de tudom, hogy késő bánat. Mindenesetre megnyugtatna, ha írna pár sort arról, hogy van-e félnivalóm? Javasol valamilyen vizsgálatot?
Köszönöm türelmét és válaszát!

| vérnyomás, cukorbetegség, éjjeli vizelés
| Szendei, K.; Az Orvos válaszol - Dr. Szendei Katalin 2012 ;17(decemberi)   InforMed

Válasz:  Az éjjeli vizelés miatt keresse fel háziorvosát, mert akár vérnyomás, vagy cukor gond is lehet, nem hinném, hogy bármiféle gyógyszer utóhatásról lenne szó.

Kapcsolódó cikkek: Magasvérnyomás-betegség
Cukorbetegség

2012-12-22 02:22:07
| vérnyomás, cukorbetegség, éjjeli vizelés