Antibiotikumos kezelés

Kérdés:  2 napja hagytam abba a Cefzil (500 mg, 10 szem, 5 napos kúra) antibiotikum szedését, amit torokgyulladásra kaptam. Most alhasi- és derékfájdalmaim, illetve elég erős nyelvfájdalmam is van. Lehet ez az antibiotikumtól? Hogyan lehetne ezt kikezelni? Újabb antibiotikumot már nem szeretnék szedni, mert kb. 3 hete is szedtem Augmentint, akkor szintén hasonló tünetekkel, azelőtt 2 héttel Sumamedet.
Összefügghet a nyelvfájdalom a nőgyógyászati panaszokkal? Azért kérdezem, mert régóta előfordulnak ilyen tüneteim és mindig együtt jelentkeznek.
Válaszát előre is köszönöm!

| gyógyszer, gyógyszermellékhatás, antibiotikum
| Szendei, K.; Az Orvos válaszol - Dr. Szendei Katalin 2013 ;18(januári)   InforMed

Válasz:  Ismeretlenül is túlzásnak tartom rövid időn belül háromféle antibiotikum szedését, majdnem biztos, hogy gyógyszermellékhatásról van szó. A jelenlegi torokfájásos, köhögős megbetegedések hátterében ugyanis majdnem teljes mértékben vírusfertőzés áll, értelmetlen, sőt akár káros is az antibiotikum, és a jövőben jó lenne mellőzni, hogy ha egyszer tényleg szüksége lesz rá, még hasson.

Kapcsolódó cikkek a Gyógyszer a családban rovatban olvashatók.

2013-01-14 07:14:26
| gyógyszer, gyógyszermellékhatás, antibiotikum