Szédülés, pulzusemelkedés – Asztma gyógyszer mellékhatása?

Kérdés:  3 hónapja kiderült, hogy asztmás vagyok. Alvescot és Montelukastot szedek rá. A gond az lenne, hogy azóta mindig van valami tünetem. Szédülés, gyors szívverés, magas pulzus, szívfájdalom.
Folyamatosan ezen agyalok és rettegek, hogy nehogy valami történjen velem. Fiatal vagyok még. Van okom félni vagy ez mellékhatás?

| szorongás, stressz
| Szendei, K.; Az Orvos válaszol - Dr. Szendei Katalin 2013 ;18(januári)   InforMed

Válasz:  Mivel magát az alapbetegséget is előhozhatja a szorongás, kezelőorvosával kellene a továbbiakat megbeszélni. Lehetséges, hogy nem állandóan kellene az említett gyógyszereket használni, vagy szorongásgátlóval kiegészíteni. De ezekről csak a páciens klinikai képét ismerő orvos tud dönteni.

Kapcsolódó cikkek a Szorongásos betegségek (pánik, fóbia, kényszerbetegségek, stressz) rovatban olvashatók.

2013-01-21 06:45:07
| szorongás, stressz