Cukorbetegség - Állandó éhségérzet

Kérdés:  Lassan 2 éve 2-es típusú cukor beteg vagyok, először minden rendben volt szedtem és most is szedem a gyógyszereket, diétáztam és még mindig diétázom, de most állandóan (ha magas a cukrom, ha alacsony) állandóan éhes vagyok.
Ez miért van?
Segítséget előre is köszönöm!

| cukorbetegség, éhségérzet, vércukor
| Szendei, K.; Az Orvos válaszol - Dr. Szendei Katalin 2013 ;18(júniusi)   InforMed

Válasz:  Vannak gyógyszerek a cukorbetegség gyógyításában melyek hypoglycaemiát (alacsony vércukrot) és ezzel járó éhséget okozhatnak, de lehet, hogy a tudat, hogy diétázni kell, az is éhségérzetet okoz.
Az is lehet, hogy alkalmanként aztán azért magasabb a cukra, mert a szervezet kompenzálni akarja az alacsony vércukrot.
Kezelőorvosával kellene erről beszélni.

Kapcsolódó cikkek a Cukorbetegség rovatban olvashatók.

2013-06-27 23:31:22
| cukorbetegség, éhségérzet, vércukor