Vízhajtót szedek

Kérdés:  60 éves nő vagyok. Kissé emelkedett vérnyomásomra eddig is szedtem gyógyszereket, több-kevesebb sikerrel. 4 hónapja Apadexre állítottak át, csodálatosan beállt a vérnyomásom 125/80 körülire. A kálium-szintem nekem mindig elég alacsony volt, most ennek kivédésére a vérnyomáscsökkentő vízhajtó mellé napi 3x1 Panangint szedek, de sajnos így is az alsó érték alatt vagyok.
Megpróbálok több folyadékot is inni, kálium tartalmú ételeket fogyasztani. Van úgy, hogy napokig nem érzem a szívemet, aztán napokig igen.
A kálium-szint a vérben adhat naponta változó értéket és ennek függvényében változhat a közérzetem? Annyira szeretnék ennél a gyógyszernél maradni. Arra is gondoltam, hogy a meglévő tejcukor-érzékenység miatt nem megfelelő a felszívódás (erre tejféle fogyasztásakor Laktázt veszek be)? Szedjek több Panangint? Kálium-ret.-t nem tudom szedni, a kapszulától fáj a gyomrom.
Köszönettel várom szíves tanácsát!

| gyógyszer, gyógyszermellékhatás
| Szendei, K.; Az Orvos válaszol - Dr. Szendei Katalin 2013 ;18(szeptemberi)   InforMed

Válasz:  Talán Verospiront is kellene szedni.

Kapcsolódó cikkek a Gyógyszer a családban rovatban olvashatók.

2013-10-05 02:05:19
| gyógyszer, gyógyszermellékhatás