Láb- és kézdagadás

Kérdés:  A lábam és a kezem be van dagadva, meg még pár helyen! A fogfájásra vény nélkül hoztam Ben-u-ron gyógyszert! A mellékhatása azt írja, gyors ízületi dagadás. De ezt a gyógyszert tegnapelőtt vettem be utoljára, mert megijedtem, hogy a lábam és a kezem feldagadt.
A gyógyszer nem szedem 2 napja a mellékhatása már kiment! És mégsem múlt el a kezemen és a bokámon a dagadás! Mitől lehet?

| gyógyszer, gyógyszermellékhatás
| Szendei, K.; Az Orvos válaszol - Dr. Szendei Katalin 2013 ;18(októberi)   InforMed

Válasz:  Elképzelhető, hogy ugyanaz a fertőzés, ami a fogfájást okozza, ízületi gyulladást is okoz. Az említett gyógyszer paracetamolt tartalmaz (számos "megfázás" elleni szer alkotórésze), és nem szokott mellékhatása lenni, láz- és fájdalomcsillapító, de nagyobb dózisban májkárosító lehet.

Kapcsolódó cikkek a Gyógyszer a családban rovatban olvashatók.

2013-10-27 03:21:59
| gyógyszer, gyógyszermellékhatás