Dalacin szedése után visszatérő hasmenés

Kérdés:  November közepén Dalacint szedtem fogaszati kezelést követően. Emellett napi 3-4 Cataflamot is szedtem 1 hétig a fájdalomra. Gyógyszerek szedése utáni 5 nappal emésztési problémáim jelentkeztek, hasmenés (sárga-nyálkás), teltségérzet, és nagyon erős hasgörcsök, éjszaka is.
Gasztroenterológus Dicetelt írt fel, amit 1 hete abbahagytam, hasgörcseim már elmúltak 1 hónapja, azonban hasmenés még a mai napig visszatér össze-vissza, van, hogy kétnaponta, van, hogy ötnaponta.
A gasztroenterológus orvos tükrözést javasolt (a háziorvosom diagnózisa az IBS volt). Korábban szinte alig volt hasmenésem - életem során.
Ön szerint a beszedett gyógyszerek okozzák még mindig a problémáimat, ami már 2 hónapja tart, vagy IBS lehet?
Köszönöm válaszát! Egy 30-as hölgy.

| antibiotikum, hasmenés, hasgörcs, hasgörcs
| Szendei, K.; Az Orvos válaszol - Dr. Szendei Katalin 2014 ;19(januári)   InforMed

Válasz:  Gyakran könyörgök a betegeknek, hogy ne szedjék a Dalacint, mert ez a mellékhatása, és az esetek nagy részében ki is alakul. Nem kell más betegséget keresni, a türelmen és a tüneti terápián kívül mást nem tud tenni.

Kapcsolódó cikkek az Emésztési zavarok rovatban olvashatók.

2014-01-20 06:55:59
| antibiotikum, hasmenés, hasgörcs
data-full-width-responsive="true">

Web Design & Development Prowebshop