Hasmenés

Kérdés:  Gyulladt fog miatt kedd óta napi 3x1 300 mg-os Dalacint szedek. Eleinte nem volt bajom tőle, de 1 napja megy a hasam és tegnap éjjel kihánytam, mert úgy éreztem, hogy kilyukad tőle a gyomrom.
A gyulladás elmúlt, az orvos azt mondta, hogy az egész dobozt be kell szednem. Az még vasárnapig kitartana. Én viszont nem merem szedni, mert elég vad dolgokat írnak a betegtájékoztatóban (sajnos az orvosom szabadságon van), és nem is vagyok toppon tőle.
Ön szerint abbahagyhatom vagy be kell szednem az egész dobozt?

| gyógyszer, gyógyszermellékhatás
| Szendei, K.; Az Orvos válaszol - Dr. Szendei Katalin 2014 ;19(novemberi)   InforMed

Válasz:  Sajnos a fogorvosok nem ismernek más antibiotikumot, pedig nagyon sok elhúzódó hasmenéssel járó bélgyulladást okoztak már vele. Ha nagyobb a kára, mint a haszna, hagyja abba.

Kapcsolódó cikkek a Gyógyszer a családban rovatban olvashatók.

2014-11-27 04:36:39
| gyógyszer, gyógyszermellékhatás