Gyógyszer mellékhatása?

Kérdés:  62 éves vagyok, fülfájásra írtak fel Cefzilt. A reggeli első tabletta beszedése után 4 órával, bal alsó hasi lüktető és hasogató kis pontszerű fájdalmaim keletkeztek, egész nap éreztem. Az esti tabletta után is folytatódott.
Lehetséges, hogy ez az antibiotikum mellékhatása és ilyen gyorsan kialakult? Szedjem még tovább a gyógyszert vagy hagyjam abba?
Probiotikum nélkül kezdtem szedni, ha vennék, elmúlhat ez a fájdalom, gyulladás? Meddig próbálkozzak az antibiotikummal, csökkenhet a hasi fájdalom? Esomeprasol-Sandozt is szedek, lehet, hogy befolyásolja a Cefzilt?
Válaszát köszönöm!

| gyógyszer, gyógyszermellékhatás
| Szendei, K.; Az Orvos válaszol - Dr. Szendei Katalin 2015 ;20(februári)   InforMed

Válasz:  Inkább az a valószínű, hogy ugyanaz a kórokozó okoz hasi panaszokat, amelyik a fülfájást is okozza. De valóban okozhat a Cefzil is hasmenést. Probiotikum ezen sokat nem változtat. Ne szedje együtt az Esomepasollal, a kettő bevétele között legalább fél óra különbség legyen.

Kapcsolódó cikkek a Gyógyszer a családban rovatban olvashatók.

2015-02-22 05:32:50
| gyógyszer, gyógyszermellékhatás