Magas vérnyomás - hajnali

Kérdés:  Férjem 68 éves, túlsúlyos, cukorbeteg (10 éve inzulinos, de jók a cukoreredményei, 5-7 közöttiek a mért eredmények). Magas vérnyomással 20-25 éve gyógyszeresen kezelés alatt áll. 1 éve kiugró magas vérnyomással (235) kórházba került a sürgősségire. Ott pár óra eltelte után el akarták bocsátani az otthonába, de mi ezt nem fogadtuk el.
Belgyógyászati osztályról pár nap megfigyelés után hazaengedték. Sajnos a mai napig a vérnyomása (főleg hidegfrontokra) a hajnali órákban megemelkedik 180-190-es értékre. Félünk, hogy a kezelés nem megfelelő, mert napközben inkább alacsony a vérnyomása és ennek ellenére a hajnali érték legtöbbször magas.
Kérjük az osztályon történő vérnyomás beállítását? Vagy milyen vizsgálatokat kellene elvégeztetnünk, hogy kiderüljön mi a probléma? Hallottam, a mellékvesekéreg rendellenessége is kiváltja, lehet az oka? Félünk, hogy az erek elfáradnak és bekövetkezik a visszafordíthatatlan.
Kérem, adjon tanácsot, mert szeretnénk még egy kicsit egészségben élni, két lábon járva!
Köszönöm türelmét, egy aggódó feleség!

magas vérnyomás, hipertónia | Az Orvos válaszol - Dr. Szendei Katalin 2015 ;20(októberi)   InforMed | Szendei, K.
Válasz:  A vérnyomás "beállítása" nem kórházi feladat, ezt csak ambulánsan lehet a lehetőségek szerint, a rendszeres napi tevékenysége ismeretében tenni. Első pontként tudni kell, hogy mikor és hogyan kell sürgősségi gyógyszerelést alkalmaznia. Ez lehet első lépésben Tensiomin tabletta elszopogatása, ezt esetleg vízhajtóval, nyugtatóval, esetleg Cordaflex spray-jel, ha szapora apulzusa, bétablokkolóval megfejelni. Ezekről a férjét ismerő háziorvosától bővebb információt-kaphat. Mivel gyógyszerelését nem ismerem, csak, ha nem kap, kiegészíteném az esti szereit Tenaxummal vagy más centrálisan ható szerrel.-

Kapcsolódó cikkek a Magasvérnyomás-betegség rovatban olvashatók.

2015-11-13 20:42:29
| magas vérnyomás, hipertónia
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Web Design & Development Prowebshop