Ingadozó vérnyomás

Kérdés:  42 éves férfi vagyok. Normál testsúllyal, nem dohányzó, alkohollal ritkán élő életvitellel. Hosszú időre visszavezethetően problémám van a vérnyomásommal. Amint orvosi székbe kerülök, képes vagyok nagyon magas 180/110 körüli értékeket produkálni. Illetve, mindig magasabbat, mint otthon. Ilyenkor nagyon izgulok, olyan, mintha egy hosszabb lépcsőzés után lennék.
Folyamatos otthoni vérnyomásméréseknél azt tapasztalom, hogy normál, illetve magas normál értékeket mérek legtöbbször. Ezek számokban: 130/90, 126/86, 124/86, 135/93, illetve ehhez közeli értékekben mutatkoznak meg. Otthoni mérésnél ritkán van magas értékem.
A stresszhelyzetekben, illetve sokszor a munkahelyemen mérek magasabb második értéket, ami sokszor 100.
Pár hónapja, kb. fél éve elkezdtem egy sportosabb életvitelt, ami futásból áll. Amit észrevettem, hogy a pulzusom (bár addig sem volt vele problémám), sokat javult. Nyugalmiban 56, 62, 66.
Tanácsát szeretném kérni, mit tudnék tenni? Szükséges a gyógyszerszedés? Mi az a megfelelő gyógyszer (nevesítve), ha erre kerülne sor, ami az életkoromhoz legjobban passzol beleértve a legkevesebb mellékhatást? Ha létezik ilyen egyáltalán! Mit javasolna csak elméleti síkon?
Válaszát előre is köszönöm!
Jó egészséget!
Tisztelettel!

magas vérnyomás, hipertónia, vérnyomás | Az Orvos válaszol - Dr. Szendei Katalin 2016 ;21(januári)   InforMed | Szendei, K.
Válasz:  Stresszhelyzetben, terhelésre teljesen normális, ha megemelkedik a vérnyomása, ez nem betegség, hanem a vegetatív idegrendszer rendeltetésszerű működésének következménye. Folytassa az ésszerű határokon belüli sportolást, és eszébe se jusson gyógyszert szedni.

Kapcsolódó cikkek a Magasvérnyomás-betegség rovatban olvashatók.

2016-02-22 23:23:03
| magas vérnyomás, hipertónia, vérnyomás
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Web Design & Development Prowebshop