Anémia

Kérdés:  Kedves Doktornő! Kb. 2 hete elkezdtem érezni, hogy valami nem stimmel. Mivel minden évben vaskészítményt szedek az anémiára, most is arra kezdtem gyanakodni. Sokszor fáradtnak éreztem magam. Ami legjobban aggasztott, az az állandó tompa fejfájás, légszomj, szapora pulzus, szédelgés. Vérnyomásom 140/76. Előszőr arra gondoltam talán ez okozza. Labor után azonban kiderült újra vashiányos vagyok. Vas értéke:5,5, hemoglobin:115. Más értékeim jók. Kérdésem lenne, hogy ez okozhatja a tüneteimet? Félek fejemnél, szívemnél van gond. Maltofer tablettát lehet állandóan szedni? Márciusban hagytam abba, gyakorlatilag 4 menstruációm volt, és most újra szednem kell. Nagyon erős vérzésem szokott lenni. Mit tehetek még, mert tiszta félelemmel ébredek minden nap a tüneteim miatt. Köszönöm:

| anémia
| Szendei, K.; Az Orvos válaszol - Dr. Szendei Katalin 2021 ;27(július)   InforMed

Válasz:  Az erős vérzéssel „kicsurog” a vas a szervezetéből, pótolni kell. Ha a Maltofer nem elég, írathat Sorbifer durulest a háziorvosával, de pótolja, mert panaszai minden valószínűséggel vérszegénységével függnek össze.

2021-07-27 15:38:29
| anémia
hirdetés
hírdetés
data-full-width-responsive="true">

Web Design & Development Prowebshop