Ödéma

Kérdés:  Tisztelt Doktornő! Évek óta szedek vérnyomás csökkentőt, tavaly nyár óta az érték ingadozik, ugrál. Másfél éve Tanydont szedek, most januártól fél Concorral kombinálva. Azt vettem észre, hogy nyár óta vastagszik a nyakam, a kulcscsont árok megtelik, a karom kelt tészta tapintatú, reggel a szemem és arcom is ödémás és különösen a bal combom jelentősen megvastagodott, ödémásnak tűnő. Kardiológiai vizsg. negatív, más gyógyszert nem szedek. A mellékhatásokat elolvasva kértem a háziorvosomat, hogy cserélje le a gyógyszert, mert angioödéma szerepelt a Tanydon tünetek között. Covarex AS 5-öt kaptam. A Tanydon elhagyása után a testem azonnal kedvezően reagált, a nyakam, karom, combom felpuhulni látszott. 2 hét Covarex szedés után lassan újra visszatértek az előző ödémás tünetek. Ekkor olvastam, hogy az ACE gátlók is angioödéma rizikóval bírnak. A járvány miatt nincs lehetőségem most vizsgálatok elvégzésére, egy kardiológus ismerős Tenaxumot írt a fél szem Concor mellé. Ennek is olvasom az ödémát mellékhatásként, és azt is, hogy óvatosan kell eljárni béta-blokkoló párosítással, a Concor pedig ilyen. Hogyan lehetséges, hogy azonnal ödémásodni kezdtem a Tanydon, a Covarex és Tenaxum esetében is, mikor ezek más-más hatóanyaggal rendelkeznek? Szedhetem e magában csak a Concort? Ettől nem tapasztaltam ilyen tüneteket. A mostani járványhelyzetben aggódom a beállítatlan 145-155/65-75-ös vérnyomás értékem miatt. Tiszteltetem várom Doktornő véleményét

| vérnyomáscsökkentő
| Szendei, K.; Az Orvos válaszol - Dr. Szendei Katalin 2020 ;26(április)   InforMed

Válasz:  Ha csak ennyire magas a vérnyomása, akkor valószínűleg elég a Concor. Ezt vegye reggel, és ha kell, esti fél Tenaxummal egészítse ki. Az is lehetséges, hogy a fokozott ödémaképződési hajlam miatt valamelyik vérnyomáscsökkentő vízhajtóval egészítsék majd ki a gyógyszereit.

2020-04-03 19:34:41
| vérnyomáscsökkentő
hirdetés
hirdetés
data-full-width-responsive="true">
hirdetés

Web Design & Development Prowebshop