Viszketés testszerte

Kérdés:  Tisztelt Doktor nő! Az utóbbi két hónapban többféle antibiotikummal is kezeltek. Szeptember 10 Azitromicyn szedését kezdtem el mert Chlamydia fertőzés gyanúja ált fent (amit a kezelés előtt vett minta labor eredménye nem igazolt, de a kúrát be kellett fejeznem) Oftaquix - kötőhártya gyulladásra, Tobradex - szaruhártya gyulladásra. Közben egy vérvétel adenovirust igazolt. Később októberben fájdalmas nyaki nyirokcsomó duzzanatok miatt Augmentin duo-t javasolt az orvosom. Kicsit zavart, hogy ilyen sokáig betegeskedtem és szerettem volna megerősíteni az immunrendszerem. Ezért elkezdtem az utolsó antibiotikum kúra után 1 nappal egy multivitamint szedni (Dr. Lenkei Gábor Alap életerő multivitamin) az első adag bevétele utáni napon reggel és főleg este felé viszketést éreztem testszerte. Boka, kézfej, tenyér, comb, néha ágyék vagy a lengő bordák környékén. Mindig máshol jelentkezik a viszketés. Ha megvakarom, ott bepirosodik a bőr, ami rövid időn belül elmúlik. A viszketést nappal valamiért enyhébbnek érzem, inkább este és reggel fokozódik, bár lehet, hogy sokszor csak nem figyelek oda rá napközben. Most egy napi adagot 3 napra osztok szét, viszont a viszketés nem múlt el. (Talán enyhült valamennyit) Más tünetet nem érzek. Mi okozhatja a problémát és mi lehet rá a megoldás? Előre is köszönöm a választ!

|
| Szendei, K.; Az Orvos válaszol - Dr. Szendei Katalin 2019 ;25(november)   InforMed

Válasz:  A vitamin valamelyik összetevőjére allergiás. Hagyja azonnal abba, és ha még mindig vannak panaszai, kérje antihisztamin felírását (vagy vegyen Revicetet a patikában).

2019-11-10 13:05:10
| viszketés, allergia

Web Design & Development Prowebshop