Legutóbbi cikkek

A gyermekek valóban éjszaka nőnek?

Valószínűleg igaz az a népi megfigyelés, hogy a gyerekek álmukban nőnek.


Az izmok működése és a tejsav közti összefüggés. Megdőlt egy régi elmélet

A tudósok még mindig nem biztosak, de egyre közelebb kerülnek ahhoz, hogy megértsék az izomláz okait.


Burzitisz

A burzitisz az ízületi tömlő fájdalmas gyulladása. A tömlők ízületi folyadékot tartalmazó lapos zacskók, melyek csökkentik az elmozduló részek közötti súrlódást, és így megkönnyítik bizonyos ízületek és izmok mozgatását.


Nehéz csontok?

A túlsúlyos fiatalok közül sokan azzal mentik fel magukat a fogyókúra kínkeserve alól, hogy nem is annyira kövérek, hanem inkább „nehéz a csontozatuk”. Tény, hogy az emberek között is léteznek eltérések a csontváz tekintetében, az összsúlyban azonban ennek nincs különösebb jelentősége!


Gipsz helyett 3D-s technológiával rögzíthetik a töréseket egy magyar találmánnyal

Vastag gipsz helyett 3D-s technológiával rögzíthetik a töréseket egy magyar informatikus ötletének köszönhetően, aki finanszírozót keres a megvalósításhoz - írta csütörtökön a Népszabadság.


A titokzatos izomgörcs

Sokan, különösen sportolók tapasztalták már, hogy látszólag minden ok nélkül görcs áll a lábukba. Ilyenkor az izmot mintha áramütés érte volna, és a fájdalom sokáig megmarad. Az izomgörcs pontos okát azonban máig sem tudják a szakemberek, csak találgatások vannak.


Az emberi kéz már rég kialakult

Kétmillió év óta az emberi kéz már egyáltalán nem fejlődött - vélik egy nemzetközi kutatócsoport tagjai a tanzániai Olduvai-szurdokban feltárt 1,84 millió éves ujjcsont maradvány vizsgálata alapján, a fosszília szerintük a legkorábbi "modern emberszerű kéz" részét képezheti.


Kiderítették az izomerő valódi eredetét

Kiderítették a hatalmas izmok mögött rejlő erő valódi eredetét és működését amerikai tudósok. A felfedezés nemcsak a testépítőknek, hanem a kardiológusoknak is hasznára lehet.


Az izomépülést támogató, korábban ismeretlen fehérjét izoláltak

Egy korábban ismeretlen, az izmok edzés utáni épülését és erősödését támogató fehérjét izoláltak az amerikai Dana-Farber Rákintézet munkatársai, akik eredményükről a Cell című tudományos folyóiratban számoltak be.


A gyenge izomerejű kamaszok rövidebb életre számíthatnak egy svéd tanulmány szerint

Több mint egymillió tizenéves besorozott fiút követtek nyomon 24 éven át svéd kutatók, akik úgy találták, hogy a gyenge kar- és lábizomzatú, gyenge szorítású tizenévesek között gyakoribb volt a későbbiekben a korai halálozás.


1 |

Web Design & Development Prowebshop