Lábdagadás, vízhajtó, rosszullét

A férjem (56 éves) egyik lába egy éve dagad. Háziorvosa vízhajtó gyógyszert írt fel (Amilorid). Ezen kívül szed vérnyomáscsökkentő gyógyszereket is (Micardis pluszt, Isoptin).
Három napig szedte a vízhajtó gyógyszert, amikor éjszaka erős izomgörcsöt kapott. Ügyletes orvos szerint nem a vízhajtótól. Azóta újból szedte két napig, és hasonló tünetek miatt abbahagyta. Most csalán-teát iszik naponta 3-4 dl, és változó a lábában a víz mennyisége, de nem múlt el. A csalánt 3 hónapja issza. A háziorvos szerint szedje a vízhajtó gyógyszert.
Kérem, szíveskedjen segíteni, mert a férjem nem hajlandó bevenni a fent nevezett gyógyszert.
Tisztelettel!

gyógyszer | Az Orvos válaszol - Dr. Szendei Katalin 2009 ;14(januári)   InforMed | Szendei, K.
Egyoldali lábdagadás mellett valóban értelmetlen a plusz vízhajtó szedése.

Kapcsolódó cikkek a Gyógyszerek rovatban olvashatók.

| gyógyszer
2009-01-20 20:50:01