Milyen cipőt vegyünk?
Kétszer is érdemes meggondolni, ha legközelebb magas sarkú cipő vásárlását tervezi. A legújabb kutatások kimutatták ugyanis, hogy a magas sarkú cipők és szandálok a későbbiekben a sarok és a boka fájdalmát okozhatják.
Nőknél gyakoribb ez a panasz, de nem tudjuk, hogy ennek a hátterében\r\n a gyakrabban előforduló lábdeformitás, valamilyen alapbetegség, a cipőviselési\r\n szokások, vagy más tényező áll.
\r\nJárás közben jelentős mechanikai terhelés jelentkezik a lábunkon minden egyes\r\n alkalommal, amikor sarkunk a talajra ér. A „jó” cipők - például a sportcipők\r\n - enyhítik ezt a terhelést és védik a lábat.
\r\nA boka és a sarok viszik el a\r\n teher nagy részét, ezért lehetséges, hogy a magas sarkú cipők hosszú távon\r\n fájdalom kialakulásához vezethetnek.
\r\nA kényelmetlen cipő számtalan problémát okozhat. Szakértők a következő szempontokat\r\n javasolják, hogy meggyőződjünk egy cipő alkalmasságáról:
\r\n- \r\n
- A kényelem - és ne csak a divat vagy a stílus - vezérelje döntéseinket \r\n
- Az alapján döntsünk, hogy egy cipő kényelmes-e, és ne a számozás befolyásoljon:\r\n a különböző gyártók számozása eltérhet \r\n
- Mindkét lábunkat mérjük meg cipővásárláskor: a lábak nőnek az életkor előrehaladtával \r\n
- Olyan cipőt válasszunk, ami nagyobbik lábunkra passzol. A legtöbb embernek\r\n egyik lábfeje valamivel hosszabb, mint a másik. \r\n
- Kerüljük a magas sarkú és a hegyes vagy elvékonyodó orrú cipőket \r\n
- A nap végén próbáljuk a cipőt, amikor a legnagyobb a lábunk \r\n
- Mindkét lábra próbáljuk fel a cipőt, és tegyünk benne néhány lépést, hogy\r\n biztosan kényelmes-e \r\n
- Mozgassuk meg lábujjainkat a cipőben, hogy érezzük elférnek-e. \r\n
Ezen alapelvek segítségével olyan cipőt választhatunk, ami követi a lábunk\r\n alakját - a lábunk ugyanis soha nem fog a cipőhöz alkalmazkodni.