Amerikai kutatók találtak egy alternatív kezelési módot azokra a krónikus Achilles-ínhüvelygyulladásban szenvedő esetekre, amelyek a hagyományos gyógyszeres kezelésre nem reagáltak kielégítően.
Sorozat lábközépcsont törés, az I-es illetve az V-ös lábközépcsont törése esetén fedett vagy feltárással végzett helyretétele és rögzítése dróttűzéssel vagy kis lemezzel és csavarokkal. Az V. lábközépcsont elmozdult szakításos törést feltárják és csavarral vagy feszítőhurokkal rögzítik.
A sérülések súlyossága az enyhe rándulástól a súlyos töréses-ficamokig terjed. A lábtőcsontok izolált sérülése ritka. Általában több csont töréséről vagy töréses ficama fordul elő, mely súlyos esetben veszélyezteti a láb életképességét. Több irányú felvételek kellenek a sérülés kiterjedésének meghatározására. CT vizsgálat is szükséges lehet a pontos diagnózishoz
Magasból esés során a sarokcsont az ugrócsonthoz ütközik, szétreped vagy darabosan törik. Az esetek 20 százalékában gerinc, medence vagy csípőtáji törés is társul hozzá.
Magasból esés során, súlyosan károsodhat a sípcsont bokaízületi porcfelszíne, a csont több darabra törik, kombinálódik a kül-belboka törésével, és a törés gyakran felterjed a sípcsont szárára is. A nagy duzzanat, feszülés miatt a bőrön savós hólyagok keletkezhetnek. A CT felvétel elkészítése nagy segítség a helyzet pontos felmérésében.
Sérüléskor a boka megcsavarodik, az ugrócsont elbillen és elcsavarodik a bokavillában, a külboka, vagy a belboka, gyakran mindkettő törik, letörhet a sípcsont elülső vagy hátsó pereme, szakadhatnak a szalagok is, és az ugrócsont ficamodhat
Hirtelen rossz mozdulat hatására bekövetkezhet csupán rándulás, tehát a szalagok megnyúlása, nagyobb erőbehatásra részleges vagy teljes szalagszakadás következhet be. Az esetek több mint 90 százalékában a külbokaszalag szakad, rendszerint a szalag elülső és középső része, a hátsó szalag ritkábban sérül.
Ortopéd orvosok szerint az elhízás olyan mérteket öltött, hogy az elhízással összefüggő kockázatok listájára a stroke, diabétesz és a szívbetegség mellé újabban felkerültek a láb- és bokatáji fájdalom is.
A lábszárizmok sérülésein a sípcsont melletti izmok fájdalmas elváltozását
értjük. A sérülés szokásos oka a lábszár hosszan tartó, ismételt igénybevétele, terhelése.
A sípcsont mellett két izomcsoport sérülékeny. A fájdalom helye attól függ,
hogy a sérülés melyik izomcsoportot éri.
A láb fáradásos törései alatt a csont apró repedéseit értjük, melyek
gyakran ismétlődő és erőteljes igénybevétel után keletkeznek.