Amit a bokaprotézisről tudni kell
A bokaízületi artrózisok többsége poszttraumás eredetű, ami többnyire nem megfelelően gyógyult törések vagy ismétlődő szalagsérülések után alakul ki
A bokaízületi artrózisok többsége poszttraumás eredetű, ami többnyire nem megfelelően gyógyult törések vagy ismétlődő szalagsérülések után alakul ki
A láb párnázott részének fájdalmát általában a lábujjak közötti idegek károsodása vagy a lábujjak és a lábközépcsontok közötti ízületek sérülése okozza.
Nap mint nap tapasztaljuk, hogy nagyon sokan panaszkodnak láb- és derékfájásra, a lábak fáradékonyságára.
Benőtt körömnek nevezzük azt az elváltozást, ha a köröm széle belenő a környező bőrbe.
A lábikraizmok és az Achilles-ín a sarok talajra érése után leengedik a lábfej elülső részét, majd a másik lábra lépés előtt, amikor a lábujjak elrugaszkodnak a földről felemelik a sarkat.
A láb igen fontos a járás, egyensúly és koordináció szempontjából. Mégis, igen sokan már ébredéskor is kínzó, lüktető fájdalmat éreznek a lábukban vagy a sarkukban.
Az aktív életvitelhez elengedhetetlen az egészséges láb. A láb ritkán javul meg magától, ráadásul állapota a korral is romlik. Gyakran látszólag kisebb kellemetlenségek később súlyosabb problémákat okozhatnak. Most itt csak a legfontosabb panaszokra utalunk.
A sípcsont közvetlenül a bőr alatt helyezkedik el, ezért gyakrabban törik, nyílt törés gyakrabban fordul elő, mint más hosszú csöves csonton.
A rossz, kényelmetlen cipőt az éppen aktuális divat miatt viseljük; egészségünket feláldozzuk a szépség oltárán.
Sokan keresik fel az ortopéd rendeléseket azzal, hogy az öregujjuknál "belül" a bütyök megnőtt, dörzsöli a cipő, gyakran az öregujj ferdén áll. Emellett leggyakrabban a II-es vagy III-as ujj kalapácstartásba kerül, bőrkeményedés nőhet rajta és fájdalmassá válik a cipő viselése.
Az InforMed által nyújtott információ célja, hogy segítse a látogatók és orvosuk közötti kapcsolatot, nem pedig, hogy pótolja!