Néha pontosan tudod, miért fáj a hátad. Talán hirtelen felemeltél valamit, és azonnal beléd hasított a fájdalom. Vagy lehet, hogy orvosod évek óta figyelmeztet, hogy a rossz testtartásodnak meglesz a következménye. Olykor viszont a fájdalom forrása rejtélyesnek tűnik, ami megnehezíti a mindennapi életvitelt.
A tenyéri bőnye (fascia) zsugorodása, amely az ujjak hajlított helyzetű zsugorodását okozza.
Az utóbbi években számos újabb töréskezelési módszer jelent meg. Néhány újabb töréskezelési módszer közül a következőket említhetjük:
Az ortopédia és a traumatológia folyamatosan fejlődik az elmúlt években, és számos új technológia és kezelési módszer vált elérhetővé.
A gerincoszlop csigolyáit porcból álló korongok választják el. Minden egyes korong egy erősebb külső és egy puhább belső részből áll, mely utóbbi a gerincoszlop rugalmasságát adja. Ha a porckorongok degenerálódnak, például sérülést követően, vagy a kor előrehaladtával, a porckorong belső része előboltosulhat, vagy áttörhet a külső rétegen (porckorongsérv). A porckorong kitüremkedett belső része nyomhatja vagy ingerelheti az ideggyököt, sőt meg is sértheti azt.
A bokaízületi artrózisok többsége poszttraumás eredetű, ami többnyire nem megfelelően gyógyult törések vagy ismétlődő szalagsérülések után alakul ki
Többnyire magasból a gerincre eső tárgyak, közlekedési baleset során a mellkas összenyomása vezet a háti gerinc sérüléséhez, újabban, szerencsére még csak külföldön, a lőtt sérülések között emelkedett a gerincsérülések száma.
A fájó térd, a sajgó derék és csípő igen kellemetlen érzés, főleg ha ezek a bántalmak már állandóan jelentkeznek. Ilyenkor a mindennapok sem olyan gördülékenyek, korlátozottakká válhatunk a mozgásban, teherbírásunk pedig csökkenhet, akár a munkából is kieshetünk néhány napra vagy hétre. Ezért is fontos tisztában lenni azzal, hogy ilyen esetben milyen pénzügyi ellátásra számíthatunk – nézzük meg ezt közelebbről!
A spondylitis ankylopoetica (SPA) vagy Bechterew-kór elsősorban a gerinc kisízületeinek és a keresztcsont-csípőcsonti (sacroiliacalis) ízületek gyulladása majd elmeszesedése, elcsontosodása. Ennek következtében alakulhat ki a botmerev gerinc, mely súlyos mozgáskorlátozottsághoz vezethet.
A Bechterew-kór főleg a gerinc kisízületeiben, a keresztcsont és az ülőcsont közötti ízületekben (sacroiliacalis ízületek) zajló, ismeretlen eredetű gyulladásos betegség. Az esetek kb. 35%-ában a gerinc és a sacroiliacalis ízületeken kívül más ízületek érintettsége is előfordul.