Az egészséges ember nem is gondol mindennapjaiban ízületeire, a jól mozgó csípő, térd, könyök és váll, a kéz kifinomult munkája természetes. Csak akkor terelődik átmenetileg figyelmünk rá, ha baleset ér bennünket, ha egyik ízületünk vagy esetleg egyszerre több is beduzzad, fájdalmassá válik.
Sokan keresik fel az ortopéd rendeléseket azzal, hogy az öregujjuknál "belül" a bütyök megnőtt, dörzsöli a cipő, gyakran az öregujj ferdén áll. Emellett leggyakrabban a II-es vagy III-as ujj kalapácstartásba kerül, bőrkeményedés nőhet rajta és fájdalmassá válik a cipő viselése.
Komolyabb zúzódás, rándulás, szalag-, ín- és idegsérülések, kiterjedt lágyrész sebek, gyulladásos szövődmények esetén a kezelés fontos eleme a nyugalomba helyezés, azaz a gipsz. Konzervatív kezelés esetén önmagában, műtéti ellátáskor annak kiegészítéseként alkalmazzuk.
Bionikus művégtagokat kapott egy macska Bulgáriában, a kontinentális Európában elsőként.
A talpi bőnye gyulladása, plantar fasciitis, a saroktáji fájdalom sok embert érint, aki fut, kosarazik, sétál vagy bármilyen más aktív tevékenységet folytat. A talpi bőnye izgalma az egyik leggyakoribb túlerőltetési sérülés, főleg ahogy az ember öregszik.
A sérülés többnyire hirtelen rossz mozdulat hatására következik be, például gödörbe lépve, a láb befelé fordul, megbicsaklik.
Háromszorosára növelheti az öngyilkosság kockázatát az agyrázkódás egy nagy esetszámot feldolgozó kanadai tanulmány szerint, amely a Canadian Medical Association Journal című szaklapban jelent meg.
VIII. Henrik angol király (1491-1547) dühkitöréseit és kiszámíthatatlan viselkedését agysérülések okozhatták, amelyek a mai amerikai futball játékosoknál és más sportolóknál is megfigyelhetők - vélik a Yale Egyetem kutatói.
A nem szteroid gyulladásgátlók (NSAID) alkalmazása széles körben elterjedt a krónikus térdízületi fájdalom kezelésében. Brit orvosok felvetették, hogy ha az NSAID helyi alkalmazása is ugyanolyan eredményes, mint a szájon át szedett gyógyszer, akkor érdemes kenőcsöt használni.
Új módszerrel végzett térdprotézis műtétet dolgozott ki Hangody László professzor, az eljárás gyorsabb gyógyulással, kevesebb szövődménnyel jár, mint a korábbiak, és a beteg már másnap lábra állhat az operáció után - ismerteti a Népszabadság szerdai számában.